Giro d'Italia 2017: Movistar Gorka Izaguirre uzvar astotajā posmā, bet Jungels paliek rozā

Satura rādītājs:

Slīdošā posmā Team Movistar iegūst savu pirmo uzvaru

Ātrajā un trakajā posmā Movistar Gorka Izaguirre pēdējā kāpumā spēja izslīdēt no četru vīru izklupiena, lai uzvarētu komandas pirmajā 2017. gada Giro d'Italia posmā.

Sacensībās bija lemts uzvarēt no pārtraukuma, pateicoties slīdošajam reljefam, un daudzie uzbrukumi nozīmēja, ka virtuālais rozā krekls vairākas reizes dienas laikā mainīja īpašnieku.

Tomēr Quick-Step Floors spēja kontrolēt tempu pietiekami, lai noturētu GC pretendentu Bobu Jungelsu līdera kreklā, kurš svētdien dosies kalnainā posmā.

Giro d'Italia astotais posms: kā tas notika

Pēc nedēļas sacīkstēm Giro d'Italia virzījās uz Itālijas potīti ar 189 km garu posmu gar austrumu krastu no Molfetas līdz Peschici.

Pirmie 90 km bija gandrīz plakani, pirms sasniedza 2. kategorijas kāpumu Monte Sant’Angelo. Pēc tam pēdējie 90 km bija nevienmērīgi un tehniski, padarot to par ideālu posmu, lai izcīnītu uzvaru.

Sākotnējos posmos daudzas mazākās komandas vēlējās doties pārtraukumā, savukārt komandas ar GC pretendentiem bija apņēmības pilnas kontrolēt šī pārtraukuma lielumu un sastāvu.

Sekojošā cīņa par pozīciju nozīmēja, ka bija nepieciešami 60 km, lai izveidotu veiksmīgu pārtraukumu, un pirmā posma stunda tika skrēja ar elpu 56 kmh.

Beidzot izveidojās 16 braucēju pārtraukums, taču tam neizdevās iegūt daudz laika galvenajā peletonā.

Komandām Gazprom-Rusvelo un Wilier Triestina-Selle Italia abām pārtraukumā neizdevās iegūt braucēju, tāpēc tās cītīgi dzenās peletona priekšgalā, cerot samazināt atstarpi.

Kad sacīkstes sasniedza Monte Sant’Angelo kāpuma lejasdaļu, Astanas Luiss Leons Sančess izstājās no priekšpuses, atstājot aiz sevis savus atrāvienos biedrus.

Kad peletons atpalika tikai 1:10, sāka nākt uzbrukumi no tā rindām, mēģinot pārvarēt tiltu, kas nozīmē, ka laikā, kad Sančess sasniedza virsotni, visā kalnā bija braucēji.

Sākot nolaišanos, Sančesam bija vairāk nekā minūte ar savu tuvāko vajātāju un gandrīz divas minūtes - Maglia rosa grupā, tomēr viņu drīz aprija vajātāji, kuri visi sanāca kopā, lai izveidotu vadošo komandu. 16 braucēji.

Šajā grupā bija Valerio Konti no AAE Team Emirates, kurš tikai ar 2:10 atpalika no Quick-Step Floors Boba Jungels GC.

Atpakaļ peletonā Kvikstepam bija jāizlemj, vai dzenāt Konti uz leju vai ļaut viņam ieņemt sacensību vadību, gatavojoties nākamajam posmam ar tā virsotni Blockhaus.

Kad līdz beigām bija 50 km, pārtraukums bija izveidojis 4:30 atstarpi virs peletona, padarot Konti virtuāli rozā krāsā.

Quick-Step ar Katušas palīdzību galu galā nolēma novērst avāriju, pavelkot galveno komplektu atpakaļ divu minūšu laikā, līdz beigām bija 37 km.

Konti pēc tam uzbruka vēlreiz, paņemot līdzi četrus citus braucējus, tostarp Sančesu, Džovanni Viskonti no Bahreinas-Meridas un Gorka Izaguirre no Movistaras.

Viņiem izdevās palielināt atstarpi līdz trim minūtēm no galvenās grupas virs viļņainās teritorijas, lai gan Quick-Step pavilka peletonu līdz divām minūtēm par 15 km līdz beigām, aizsargājot Bobam Jungelsam rozā kreklu.

Atlikuši 10 km, priekšgalā esošie piecinieki sāka viens otru pārbaudīt, savukārt komandas Sky spēlētājs Mikels Landa uzbruka no galvenā peletona. Viņš uz īsu brīdi iesaistījās virtuālajā maglia rosa, pirms viņu atvilka ķekars.

Sacensību priekšgalā četri braucēji – Conti, Sanchez, Visconti un Izaguirre – spēlēja kaķi un peli pēdējos līkločus kilometros. Pēdējā kāpumā Konti saslīdēja līkumā, atstājot pārējos trīs, lai cīnītos finišā.

Izaguirre izdevās atrauties no saviem konkurentiem, lai galu galā nodrošinātu Movistar pirmo uzvaru Giro. Galvenā pakotne ieradās drīz pēc tam, bez īstām spraugām, kas varētu satricināt GC.