Criterium du Dauphine 2018: Mihals Kvjatkovskis uzvar sākuma prologā

Satura rādītājs:

Top 10 dominēja laika pārbaudes speciālisti, savukārt dažiem GC vārdiem būs laiks samierināties kalnos

Mihals Kvjatkovskis (Team Sky) uzvarēja 2018. gada Criterium du Dauphine atklāšanas dienas prologā, valkājot sacensību pirmā līdera kreklu. Nobraucot 6,6 km garo trasi laikā 7:25,02, Kvjatkovskis par vienu sekundi pārspēja Josu van Emdenu (LottoNL-Jumbo).

Turpinot secību, vispārējās klasifikācijas cerības, piemēram, Vinčezo Nibali (Bahreina-Merida) un Dens Mārtins (AAE-Team Emirates), zaudēja attiecīgi ar 00:24 un 00:29.

Lai gan GC braucēji, iespējams, vēlējās zaudēt mazāk laika tik īsā trasē, maz ticams, ka spraugas pārāk apdraudēs viņu vispārējās cerības, sacīkstēm virzoties kalnos.

Britu cerība uz sniegumu sacīkstēs, Džeraints Tomass (Team Sky), izslīdēja uz stūra. Viņš drīz atgriezās uz sava velosipēda un, neskatoties uz saplēstu ādas tērpu, viņš brauca tā, ka bojājumi bija tikai kosmētiski.

Ņemot vērā, ka viņš bija trāpījis uz klāja, velsietis finišēja tikai ar 00:21, lai uzvarētu. Tam vajadzētu saglabāt viņa cerības uz augstu kopējo finišu.

Criterium du Dauphine parasti tiek uzskatīts par galveno Tour de France iesildīšanās sacensību, taču šogad ir divas galvenās atšķirības.

Pirmais ir pašreizējā Tour čempiona prombūtne. Kriss Frūms (Team Sky) nesen vienā posmā atcēla milzīgu laika deficītu pēc tam, kad pirmās divas nedēļas pavadīja ārpus tempa, lai uzvarētu Giro d'Italia.

Neskatoties uz viņa centieniem Itālijā, viņš, visticamāk, joprojām tiks nosaukts par tūres favorītu pirms tās sākuma.

Otrā atšķirība šogad ir tāda, ka 2018. gada Tour de France sāksies nedēļu vēlāk nekā parasti, tādējādi braucējiem dodot ilgāku laiku starp sacīkstēm.

Ja tāds liels vārds kā Nibali vai pašmāju favorīts Romēns Bardē (AG2R La Mondiale) šajās sacīkstēs neapgrūtina pjedestālu, tas noteikti nav iemesls bažām pirms Grande Boucle, kas notiks jūlijā.