Vuelta a Espana 2017: Lopess uzvar 11. posma samitā

Satura rādītājs:

Kriss Frūms pastiprina savu satvērienu ar sarkano kreklu, kad Astanas spēlētājs Migels Angels Lopess uzvar satriecošā virsotnes cīņā

Migels Angels Lopess no Team Astana guva satriecošu uzvaru Calar Alto virsotnes galā, pārspējot sarkano kreklu Krisu Frūmu un ierindojoties 2. vietā Vuelta a Espana 11. posmā. Frūms saglabāja spēcīgu formu pēdējā kāpumā, kas sadrumstaloja visu sacīksti un attālināja Estebanu Čavesu no Team Orica-Scott no sarkanā krekla.

Lai gan zaudēja posmā Lopesam, Kriss Frūms ievērojami palielināja savu kopējo pārsvaru pēc dažiem dramatiskajiem pēdējiem kilometriem Kalar Alto kalnā, kad šķita, ka Vinčenco Nibali uzbrukums saglabāsies, taču galu galā tika atspēlēts.

Frūms finišēja vairāk nekā divas minūtes priekšā Čeivsam un pat ieguva svarīgu 6 sekunžu bonusu pār Vinčenco Nibali sprintā līnijā, kurš ierindojās otrajā vietā.

Frūms atrodas kopvērtējuma augšgalā, Nibali ieņem otro vietu kopvērtējumā, atpaliekot par 1,19. Čeivss tagad ieņem trešo vietu, 2,33 aiz Krisa Frūma. Deivids de la Kruss no Team Quick-Step Floors atpaliek tikai trīs sekundes no Čeiza, tādējādi apdraudot viņa vietu uz goda pjedestāla.

Kā izvērtās skatuve

Tā kā dienas maršrutā bija iekļauts gan milzu Velefique, gan 2 120 m Calar Alto, šī diena nepārprotami bija Vuelta spēcīgāko kāpēju kāršu atklāšana.

Neskatoties uz nogurdinošo kalnu finišu un lietusgāzēm, kas tika prognozētas lielai posma daļai, braucēji devās bariem, lai meklētu vietu atrāvienā.

Agrīna Džuliana Alafilipa uzbrukuma dēļ barā saskrējās sirdis, taču, bez šaubām, viņa apbrīnojamās kāpšanas formas dēļ viņam ātri atveda paku.

Nākamajos 20 km tika uzsākti neskaitāmi uzbrukumi, taču tas bija Romēna Bardē vadītais pārtraukums, kas galu galā, šķiet, ieguva saķeri.

Veiksmīgā grupa tika apvienota ar 14 braucējiem, tostarp Romēnu Bardē (AG2R La Mondiale), Bobu Jungelsu (Quick-Step Floors), Alesandro De Marki (BMC), Antonio Pedrero (Movistar), Lennardu Hofstede (Sunweb), Saimons Klārks (Cannondale-Drapac), Antvans Tolhuks (LottoNL-Jumbo), Matejs Mohoričs (AAE Team Emirates), Sanders Ārmē (Lotto Soudal), Džovanni Viskonti (Bahreina-Merida), Igors Antons (Dimension Data), Deivids Aroyo (Caja Rural-Seguros RGA), Konors Danns (Aqua Blue Sport) un Aldemar Reyes (Manzana Postobon).

Spriedze vienmēr bija augsta galvenajos kāpumos, un Estebans Čeivss sēdēja tikai 36 sekundes aiz Krisa Frūma. Tāpēc, neskatoties uz dažiem lieliem uzvārdiem vadošajā grupā, šķita, ka pēc pārtraukuma neviens neizdosies uzvarēt. Protams, starpība palielinājās tikai līdz 4.45 pirms vieglā kāpuma uz Sorbas.

Ar vidējo ātrumu virs 45 kmh pirmajos 90 km, pārtraukums iebrauca garajās viļņainās nogāzēs līdz Velefique sākumam uz nogurušām kājām.

Velefique

Kad līdz beigām bija 50 km, pārtraukuma pārsvars samazinājās līdz 2 minūtēm 25 sekundēm, bet tikai 2 km vēlāk, jo peletona temps sāka palielināties.

Ievadot īsto kāpumu, pārtraukums svārstījās apmēram vienu minūti pirms bara stāvajos divciparu kāpumos.

Darvins Atapuma (AAE Team Emirates) un Saimons Jeitss (Team Orica-Scott) bija lielie vārdi, kas izjauca kārtību, pārejot no galvenās grupas uz atdalītāju, kura skaits pakāpeniski samazinājās, bet turpināja kuru vadīs Bardet.

Team Sky saglabāja autoritatīvu klātbūtni peletona priekšgalā, taču ļāva pārtraukumam palikt ārpus Velefique virsotnes, jo galvenais sastāvs pakāpeniski saruka līdz 20–25 braucēju grupai, bet tikai nedaudzi. uzbrukumi no iekšpuses radīja jebkādu iespaidu.

No iepriekšējās grupas Bardets uzbruka citiem separātiskajiem braucējiem, cerot sasniegt virsotni pirmais. Jeitss, kurš tagad bija priekšējā grupā, atbildēja un dzina Bardetu, kas padarīja lietas grūtākas Atapumai, kas joprojām atradās no aizmugures, jo nebija pietiekami atkāpusies no priekšējās grupas.

Atapuma galu galā samazināja plaisu, izveidojot ļoti spējīgu grupu līdzās Bardet, Simon Yates, Visconti un Armee. Kāpšanas kājas izrādījās bīstamas, jo pārtraukums izstiepās par 30 sekundēm vairāk līdz 1,30 virs peletona kāpuma augšdaļā.

Calar Alto

Nobraucienā bija daži uzbrukumi vadošajā grupā, taču nekas nebija pietiekami izšķirošs, lai to izjauktu pirms pēdējā kāpuma.

Nervozā nolaišanās Ārmē atgriezās galvenajā grupā, jo slapja ceļa seguma dēļ brauciens lejup no kalna bija piesardzīgs.

Pārtraukums iestājās kāpuma pamatnē par vairāk nekā 2.30 apsteidzot grupu, līdz trīs izvēlētajiem no Yates, Bardet un Atapuma.

Kad līdz kāpumam bija atlikuši 14 km, Atapuma un Bardet paātrinājās, un Jeitss nespēja noturēt tempu. Atapuma un Bardet mainīja pagriezienus un ātri izvilka vienas minūtes atstarpi pret Yates.

Galvenajā grupā risinājās drāma, kad Vincenzo Nibali (Team Bahrain-Merida) un Alberto Kontadors (Trek-Segafredo) veica stingru kustību Team Sky un radīja nelielu, bet nozīmīgu plaisu. Līdz ar to sarkano kreklu grupa tika samazināta līdz kārtīgam pieciniekam, kurā bija Moskons, Poels, Frūms, Ilnurs Zakarins (Katusha) un Migels Anhels Lopess (Astana).

Poelsam un Moskonam smagi strādājot pie sarkanā krekla, Nibali un Kontadora uzbrukums tika atgriezts, pirms Moskons zaudēja satvērienu ar priekšu un atstāja Frūmu tikai ar vienu palīgu deviņu spēlētāju grupā.

Uzbrukuma karstumā sarkano kreklu grupā Bardets un Atapuma tika atvilkti, lai priekšējo grupu palielinātu līdz desmit.

Estebans Čeivss nokļuva nepatikšanās, jo viņa grupa atpalika no Krisa Frūma grupas vairāk nekā 50 sekundes, tādējādi nopietni samazinot viņa izredzes iegūt sarkano kreklu.

Pēdējās rampas apakšā Nibali veica mežonīgu uzbrukumu, kas sadrumstaloja priekšējo grupu pēdējo kilometru stāvajā 10% slīpumā.

Grupa atkal apvienojās tikai īsu brīdi, pirms Lopess veica pretuzbrukumu, lai pēdējā kilometrā veiktu izšķirošo pēdējo uzbrukumu un izcīnītu uzvaru posmā, netraucēti no sarkanā krekla, labi apzinoties kolumbieša ievērojamo deficītu kopvērtējumā.

Vuelta a Espana 2017 11. posms: Lorka - Kalar alto 187,5 km, rezultāts