Tour de France 2018: Astana gūst divus panākumus pēc kārtas 15. posmā

Satura rādītājs:

Magnuss Korts Nīlsens pēc trakulīga posma veic trīsvirzienu sprintu

Team Astana izcīnīja divas uzvaras divās dienās, jo dāņu sprinteris Magnuss Korts Nīlsens 15. posma pēdējos posmos apsteidza savus divus sāncenšus Bauku Mollemu (Trek-Segafredo) un Ionu Izagirru Insausti (Bahreina-Merida).

Trijniekiem izdevās izbēgt no astoņu punktu pārtraukuma līdzenajā pēdējā ieskrējienā pēc viļņojošas uzbrukumiem un vajāšanas dienas.

GC pretendenti bija apmierināti ar to, ka šodien ļāva izcīnīt uzvaru, un tas nozīmē, ka Sky's Džeraints Tomass turas pie dzeltenā krekla, kas pirmdien dosies uz atpūtas dienu.

Stāsts par skatuvi

15. posms no Millau līdz Karkasonai tika izgatavots pēc pasūtījuma, lai gūtu uzvaru ārkārtējos mačos. Kalnains, bet ne kalnains, 181,5 km garš maršruts vijas cauri Langdokas reģionam Francijas dienvidu apgabalā starp Alpiem un Pirenejiem.

Posms ietvēra aptuveni 3000 m kāpumu ar kāpumiem visā tā garumā, galvenais no tiem bija 1. kategorija Pic de Nore sacensību pēdējā daļā, kas ved no tās virsotnes uz 41 km nobraucienu līdz finiša līnija.

Dienas sākumā bez posma uzvarām bija ne mazāk kā 14 komandas, un, tuvojoties lielajām dienām kalnos, daudzas komandas uzskatīs šo posmu par pēdējo reālo iespēju izvirzīties virsotnē. pjedestāls.

Tādējādi, kad sacensību direktors Kristians Prudhomme pamāja ar karogu, lai sāktu sacīkstes, gandrīz visi gribēja būt pārtraukumā. Uzbrukumi bija biezi un ātri, tostarp tādi mēģinājumi no tādiem kā Adams Jeitss (Mitchelton-Scott), Vorens Barguils (Fortuneo-Samsic), Džulians Alaphilippe (Quick-Step Floors), Pīters Sagans (Bora-Hansgrohe) un Tomass de Gendts (Lotto-Soudal).

Ātri veidotos lieli pārtraukumi, tikai komandai Sky - lai aizsargātu sacensību līderu Džerainta Tomasa un Krisa Frūma intereses - lai ātri viņus padzītu un atgrieztu savā laukumā.

Nepārtrauktie uzbrukumi nodrošināja neticami ātru dienas sākumu, kā rezultātā vairāki braucēji, tostarp FdJ Arnaud Demare, tika noraidīti, pirms sacīkstes patiešām bija sākušās.

Beidzot trīs pārtraukumā izdevās izkļūt no bara. Taču viens no šiem braucējiem bija Vorens Bargils, kurš ieguva otro vietu kalnu punktu ieskaitē, kā rezultātā komanda Quick-Step smagi uzbrauca pakas priekšgalā, lai viņu atvilktu, lai aizsargātu sava braucēja Alaphilippe punktveida kreklu.

Tā bija gandrīz stunda un 44 km trakas sacīkstes, līdz beidzot tika noteikts 29 braucēju pārtraukums. No šīs grupas labāko vietu ieguva Gregs Van Avermeets no Team BMC, un tajā bija arī zaļā krekla valkātājs Pīters Sagans.

2. kategorijas kāpumā uz Col de Sie (10 km ar 5%) vietējais zēns Lilians Kalmežane no Direct Energie devās pats, paņēma kalnu punktus un izbaudīja provinces līdzjutēju aplausus. ieslīdot atpakaļ atšķēlušās grupas drošībā.

Apmēram 80 km līdz beigām pārtraukums bija izvilcis peletona pārsvaru vairāk nekā 7 min 30 sek. Šajā brīdī braucēji pārtraukumā sāka uzbrukt viens otram, lai samazinātu skaitļus priekšā.

Ar sprinta punktiem Sagans pielika pūles, lai atvilktu visus braucējus ar bezkaunību, lai viņam uzbruktu. Visas bēgšanas un sekojošās dzīšanās vēl vairāk palielināja tempu priekšā, kas nozīmē, ka līdz 70 km atstarpe līdz peletonam bija gandrīz desmit minūtes.

Diviem francūžiem, Fabienam Greljē (Direct Enrgie) un Žuljēnam Bernāram (Trek-Segafredo), izdevās izlīst no sacensību priekšgala un atlikušajā pārtraukumā iegūt minūti līdz pēdēja kāpuma pēdai – Pic de Nore 12,3 km garumā un 6,3% vidējo slīpumu.

Tikmēr, atgriežoties peletonā, pazuda jebkādas idejas par posma uzvarām, un temps kļuva iespaidīgs, jo galvenie GC pretendenti taupīja spēkus nākamajai nedēļai. Šī letarģija mudināja Denu Mārtinu (AAE Emirāti) kāpšanas sākumā uzbrukt no bara, lai mēģinātu iegūt laiku saviem GC konkurentiem.

Priekšgalā abi franču braucēji saglabāja pārsvaru kāpuma pirmajā pusē, līdz Rafals Majka no Bora-Hansgrohe devās uzbrukumā un pats pārņēma sacensību vadību, virsotni sasniedzot ar 28 sekundēm. aiz muguras vairāk nekā astoņu vajātāju bars.

Apmēram 12 minūtes aiz Majkas Dens Mārtins pārbrauca virsotnei vienu minūti apsteidzot galveno peletonu.

Agrīnajos stāvajos nobrauciena posmos Majkam izdevās noturēt 15-20 sekunžu atstarpi, taču, gradientam sākot izlīdzināties, šis pārsvars ātri saruka, un viņu aprija vajātāji ar Vēl 15 km.

Līdzīgi sacensību beigās Mārtins nespēja apsteigt peletonu, un arī viņu apsteidza galvenais komplekts.

Ar plakanu ieskriešanos līdz finiša līnijai, un atlikušie astoņi priekšā esošie braucēji strādāja kopā, vienlaikus skatoties viens uz otru. Izskatījās, ka Team Astana atrodas spēcīgākajā pozīcijā ar diviem klasiskiem braucējiem Maikla Valgrēna un sprintera Magnusa Korta Nīlsena formā.

Atlikuši 7 km, izšķīrās trijotne, ko veidoja Nīlsens, Bauke Mollema (Trek-Segafredo) un Ions Izagirre Insausti (Bahreina-Merida).

Trīs nonāca pēdējā kilometrā kopā, taču Nīlsens izrādījās pārāk spēcīgs saviem sāncenšiem un viegli uzvarēja sprintā, izcīnot divas uzvaras pēc kārtas Kazahstānas komandai.

Otro vietu ieguva Izagirre, kam sekoja Mollema. Pagāja vēl 13 minūtes, līdz galvenais iepakojums pārsita līniju, bez būtiskām izmaiņām GC klasifikācijā.