Vuelta a Espana 2018: Nacer Bouhanni uzvar 6. posmā dienā, kurā ir daudz notikumu

Satura rādītājs:

Nacer Bouhanni uzvar posmā, bet lielākais stāsts ir avārija un laika zaudējumi dažiem GC braucējiem

Nacer Bouhanni uzvarēja 6. posmā, kas līdz pat noslēguma posmiem bija klusa diena 2018. gada Vuelta a Espana. Aiz ātrā finiša uzvarētāja ierindojās Denijs Van Popels (LottoNL-Jumbo) un Elia Viviani (Quick-Step Floors), kuriem šī gada pirmajā un otrajā posmā netika uzvaras.

Dienas favorīte Viviani zaudēja vadošo spēlētāju vēlā apļveida krustojumā un nespēja atkal samierināties ar strauji mainīgo sacensību priekšgalu.

Tāpat kā posma uzvara, vairāki General Classication braucēji uzvarēja arī nākamajā dienā pēc avārijas, kurai sekoja sānvējš, un citi pretendenti aizķērās aiz šķelšanās.

Atskatoties uz Vuelta 6. posmu

Pietika ar diviem trešās kategorijas kāpumiem, lai atkal redzētu Luisu Andželu Mate (Cofidis) atrāvienā, meklējot punktus, kas nepieciešami, lai uz pleciem noturētu zilo un b alto polkadotu kalnu kreklu.

Pārsteidzošāk bija Ričija Porte (BMC Racing), kurš piedalījās sacīkstēs, ņemot vērā kopējo vispārējo klasifikāciju.

Viņa izredzes uz augsto vietu trīs nedēļu beigās drīz vien tika izbeigtas, kad viņš zaudēja laiku sākuma posmos, taču viņa ziņotais galvenais ir gaidāmais pasaules čempionāts. Acīmredzot Vuelta ir treniņbrauciens, nevis mērķis.

Trešais un pēdējais šīs dienas atrāviena dalībnieks bija Horhe Kubero (Burgos BH), un trijotne lieliski brauca kopā lielu dienas daļu.

Pārtraukuma pārsvars sasniedza vairāk nekā trīs minūtes, taču to sagrāva diezgan atslābināts peletons un noturējās tuvāk divām minūtēm, jo sprinteru komandas cerēja uzvarēt vienā no nedaudzajiem ātrumposmiem.

Šī starpība palielinājās un samazinājās aptuveni 30 sekunžu diapazonā līdz pulksten 2:30, jo peletons šķietami saprata, ka tas pauzē pārāk tālu no finiša līnijas.

Spēcīgs pretvējš bija pierādījums, kas zināmā mērā apturēja progresu uz ceļa, ietekmējot trīs cilvēku grupu priekšā daudz vairāk nekā rotējošo peletonu.

Tad galvenā grupa atkal ieslēdza tempu un tika izvilkta vienā rindā, jo atstarpe līdz pārtraukumam samazinājās par veselu minūti.

Avārija, kuru, šķiet, izraisīja bezpilota, nemarķēta satiksmes sala īsi pirms vējainā atklātā ceļa, peletons sadalījās daudzās mazās grupās.

Tie, kuri dzenājas, tika spiesti iekāpt ešelonos, cerot atgriezties Quick-Step Floors galvenajā peletonā vai tajā, kas no tā bija palicis pāri.

EF-Drapac pārņēma tempa veidošanu priekšgalā, virzot vēju tādiem sāncenšiem kā Pīters Sagans (Bora-Hansgrohe). Vīriešiem rozā bija spēks skaitļos un viņi spēlēja savā labā.

Mihals Kvjatkovskis (Team Sky) un Sagans tika redzēti sarunā, kas, iespējams, apsprieda neitralizēšanu avārijas skarto cilvēku labā, taču, vējam pūšot, sacensības bija ieslēgtas un galvenā grupa turpināja braukt.

Sākotnējais atrāviens tika noķerts ar aptuveni 13 km, taču viņu nožēlojamais stāvoklis jau sen bija kļuvis nenozīmīgs, jo tas notika aiz un pēc tam priekšā.

Tibo Pino (Groupama-FDJ) bija viens no slavenākajiem braucējiem, un viņš vairāk nekā minūti atpalika no dažiem GC konkurentiem ar 11,4 km.

Pēc tik mierīgas dienas, līdz nemarķētais ceļa konuss izraisīja avārijas un šķelšanos, pēdējos 20 km bija pietiekami daudz darbības, lai ikviens, kurš noskaņojās vēlu, domātu, ka visa diena bija aizraujoša.

Lai gan vadošajai grupai bija mazāk braucēju nekā tagad apvienotajā iedzīšanā - pēc otrās un trešās grupas atkal sapulcēšanās kopā –, joprojām bija vajadzīgs laiks.

Tas notika, pateicoties kopējām ambīcijām, ko radīja atlikušie sprinteri, kuri vēlējās uz posmu, un GC braucēji, kuri veica sadalījumu, mēģinot iegūt maksimālo laiku no šiem sāncenšiem, kas atradās daudz tālāk uz ceļa.

Iekļuva finālā, un iedzīšanā turpinājās braukšana, taču strauji braucošajos sprinta vilcienos bija neliels progress.